Gå till innehåll
Svenska Biljardförbundet
Svenska Biljardförbundet

Norrköping Open Junior Pool

Välkomna till Norrköping den 22 augusti!


Anmälan

Anmälan via Cuescore Länk till annan webbplats.

Föreningen ansvarar för att spelarna är korrekt registrerade i föreningens medlemsregister i IdrottOnline och därmed har tävlingslicens. Mejla namn och kontaktuppgifter för medföljande ledare till Joacim.

Klasser

9-ball
Tävlingen är öppen för alla upp till 21 år. Vi spelar med hcp utifrån åldersgrupp.

Boende och mat

Boende på vandrarhem från fredag till söndag
Anmäl till Joakim Skärnell, joacim.skarnell@gmail.com

Kostnader

Anmälningsavgift: 150 kr
Kostnad för boende & mat: 1 050 kr

Betalning via swish på plats innan tävlingsstart

Frågor/Kontakt

Tävlingsledare
Joakim Skärnell, joacim.skarnell@gmail.com
073 570 32 82

Bidrag för resa och boende

För spelare: För Ungdomstouren 2026 finns möjlighet att ansöka om bidrag för resa och boende för föreningens spelare för 2 pooltävlingar per förening plus för tävlingen i carambole. Enligt ett uppsatt regelverk som du hittar på sidan om Ungdomstouren.Länk till annan webbplats. Länk till annan webbplats.

Ansökan görs via detta formulär.Länk till annan webbplats. Länk till annan webbplats. senast den 13 september. Vi behandlar inte ansökningar som inkommer efter sista ansökningsdatum.

 



Begränsat registerutdrag

Alla föreningar som bedriver barn- och ungdomsverksamhet ska begära begränsat registerutdrag på sina ledare. Samtliga föreningar ska ha kontrollerat registerutdrag på de ledare som åker med på tävlingen. Det gäller även på medföljande föräldrar. Mer information om registerutdraget finns här
Arrangörsföreningens ledare och de ledare från SBF som är på plats har samtliga visat registerutdrag.

Hitta till oss:

Norrköping BC/Biljardbaren
Prästgatan 48

 

Publicerad: 2023-06-19

Senast uppdaterad: 2026-05-04

Författare: Svenska Biljardförbundet

Postadress
Box 1010
692 24 Kumla

Kontakta oss
info@biljardforbundet.se